• Tooted
  • Ehitusplaadid
  • Puitlaast- ja OSB plaadid

OSB plaadid

 

OSB 3 Niiskuskindel plaat (Oriented Strand Board) – (tõlkes – orienteeritud lameda laastuga plaat) on materjal, mida valmistatakse ristkülikuliste puitlaastude pressimise teel kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes liimivat veekindlat fenoolkarbamiidformaldehüüdvaiku kasutades. Ehituses asetatakse niiskuskindel plaat OSB 3 normeerivates trükistes kasutuse põhjal vineeriga samale kohale. OSB sisaldab üle 90% puitu. Seda toodetakse spetsiaalselt töödeldud väikese diameetriga puutüvedest. Tüved kooritakse ja lõigatakse seejärel lamedateks laastudeks. Laasturibad paiknevad OSB väliskihtides plaadi pikkusega paralleelselt, sisemistes – risti.

Niiskuskindel plaat OSB 3 eelkäijaks oli ameerika plaat “Waterboard”, mida oli ehitusel kasutatud juba 30 aastat ja mida on üksikasjalikult kirjeldatud ja registreeritud kõigis Ameerika ja Kanada eeskirjades ja ehitusstandardites.

OSB plaat on tänu oma omadustele ja kasutusvariantidele ideaalne alternatiiv vineerile ja puidule näiteks ehituses, mööblitööstuses jne. Seejuures on see materjal loodusesõbralik. OSB plaate on saada paksustes 6..25 mm ning nii punnita kui 2- ja 4-külgse punniga.

Soovid lisainfot pakutavate kaupade ja teenuste kohta või tahad pidada nõu meie ekspertidega?

Võta ühendust

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.