• Tooted
  • Soojustusmaterjalid
  • Tuuletõkketooted

Isover RKL Facade

Tootja: Isover

 

ISOVER RKL FACADE on spetsiaalse tuuletõkke pinnakattega kombineeritud soojustus– ja tuuletõkkeplaat, mis on välja töötatud niiskustehniliselt nõudlikesse tingimustesse. Toote Facade pinnakate on hästi veeauru läbilaskev, samas takistab vihmavee ning tuule pääsemist konstruktsiooni . ISOVER RKL FACADE omab väga head soojapidavust, parimat mineraalvilladest tuuletõkkeplaatide seas (lambda 0,031 W/mK).

ISOVER RKL FACADE on valmistatud anorgaanilisest materjalist ning ei sisalda korrosiooni põhjustavaid komponente ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Toode ei ole hügroskoopne (ei seo endaga õhuniiskust) vaid on kergesti veeauru läbilaskev ning seeläbi võimaldab ehitusniiskusel kuivada konstruktsioonist väljapoole, mis tagab niisustehniliselt hea lahenduse. Toode vastab ehitusmaterjalide saasteklassile M1.

Kasutamine

ISOVER RKL FACADE tooteid kasutatakse peamiselt tuuletõkkeks ja täiendavaks soojusisolatsiooniks välisseintes, pööningutel ja tuulutatavates põrandaalustes. Toodet kasutatakse uusehitistes või renoveeritavates hoonetes nii kõrghoonete kui ka väiksemate elamute puhul. Kuna Facade pinnakate laseb kergesti veeauru väljapoole, siis toode on sobiv välispidiseks lisasoojustamiseks renoveerimislahendustes.

ISOVER RKL FACADE tootel on UV-kindlus 6 kuud. Ilma lõplikku fassaadikihti paigaldamata säilivad toote omadused otsese ilmastiku käes 6 kuu jooksul. Süsteemi kuuluv ISOVER FACADE Tape tihenduslindil on samuti UV-kindlus 6 kuud.

RKL FACADE on mittepõlev ning tuld mittelevitav. Tuleohutuse klass on A2-s1,d0, toode sobib kasutamiseks ehitistes ja selle osades, mille tuleohutusklass on TP1 (tulekindel) ja TP2 (tuld takistav) ning ka TP3 (tuldkartev).

Plaatide pikemas küljes olev punnsoonühendus tagab plaatide omavahelistele liitkohtadele tuulekindla ning külmasillavaba ühenduse. RKL FACADE plaatide kõik omavahelised ühenduskohad tuleb täiendavalt tihendada süsteemi kuuluva FACADE tihendusteibiga.

Paigaldus

Konstruktsiooni põhisoojustus tuleb paigaldada karkassi vahele kuivades tingimustes ning projekteerija juhiseid järgides. ISOVER RKL FACADE kinnitatakse hoone karkassile kas müürisidemete, laiemate alusseibide (kruvidele) või distantspukside abil. Müürisidemete või muude  kinnitusvahendite kulu on ligikaudu 4-6 tk/m² ja kinnitusdetailide omavaheline samm mööda karkassi on ca 600 mm. Varuväljapääsude, seinaredelite ning muude fassadile kinnituvate lisakoormuste puhul on kinnitite omavaheline samm tihedam – 300 mm.

Tuuletõkkeplaatide peale paigaldatavad tuulutusliistud kinnitatakse puitkarkasshoonete puhul üldjuhul kruvidega kui tuuletõkkeplaatide paksused on vahemikus 50-100 mm. 25 ja 30 mm paksuste tuuletõkkeplaatide puhul võib kasutada kinnitamiseks ehitusnaelu. Tuuletõkkeplaatide paksusega 75 ja 100 mm külmasillavabaks kinnitamiseks on olemas RKL Termofix paigalduskomplektid.

Konstruktsiooni tuulepidavuse tagamiseks tuleb RKL FACADE plaatide kõik omavahelised liitekohad tihendada FACADE 60 mm laiuse teibiga. Hoone välisnurkades kasutatakse laiemat FACADE 90 mm teipi, mis tagab kriitilisele kohale kindlama tuuletiheduse. Plaatide omavaheliste ühenduskohtade tihendamine teibiga tuleb teostada samal päeval, kui toimub plaatide paigaldamine. Seeläbi välditakse võimalikku niiskuse tungimist plaatide vahele ning võimalust, et tugev tuul hakkaks spetsiaalkatet lahti rebima.

Et tagada teibile hea nakkuvus aluspinnaga peavad teibitavad plaadi pinnad olema puhtad (tolmuvabad) ja kuivad ning õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Külmades tingimustes tuleb teibitavat aluspinda eelnevalt soojendada, samuti  peab hoolitsema selle eest, et tihendusteip ise omaks piisavat temperatuuri. Kui paigaldamise temperatuur on alla +5 ° C, tuleb teipi kõvemini vastu aluspinda suruda parema nakkumise saavutamiseks. Tihendusteip saavutab parima nakkuvuse mõni minut pärast paigaldamist.

Teibi kulu arvestus 1 m² tuuletõkkeplaadi kohta: 1,4 jm teipi 1200×1800 mm plaadi puhul ja 1,2 jm teipi 1200x3000mm plaadi puhul. Teibi kulule lisandub avatäidete ümbermõõt!

Kohtades, kus tuuletõkkeplaat liitub muude konstruktsioonidega, tuleb tuuletõkkeplaadi ning konstruktsioonide liitmiseks/tihendamiseks kasutada ilmastikukindlat neutraalsilikooni, mis tagab elastse ühenduse.

Tootevalik

ISOVER RKL FACADE laius on 1200 mm. See on saadaval paksusega 30, 50, 75 ja 100 mm. Pikkus on kõikidel paksustel 1800 mm ning lisaks on 30 ja 50 mm paksustel toodetel pikkus 3000 mm.

Pakend

Üksikpakina ilmastikukindlas kilepakendis ja pakkealusel. Laval on 10 üksikpakki (30 ja 75mm) või 11 üksikpakki (50 ja 100mm).

Käsitlemine ja ladustamine

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Täiendav informatsioon

Tootja jätab endale õiguse muuta toote välimust või tehnilisi parameetreid vastavalt toote tootmistehnoloogia muutudes või arenedes.

Soovid lisainfot pakutavate kaupade ja teenuste kohta või tahad pidada nõu meie ekspertidega?

Võta ühendust

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.