• Tooted
  • Soojustusmaterjalid
  • Tuuletõkketooted

Isover RKL Facade EJ

Tootja: Isover

 

ISOVER RKL FACADE EJ on eriti jäik spetsiaalse tuuletõkke pinnakattega kombineeritud soojustus– ja tuuletõkkeplaat, mille pikemates külgedes on punnsoonühendus. Toote Facade pinnakate on hästi veeauru läbilaskev, samas takistab vihmavee ning tuule pääsemist konstruktsiooni. ISOVER RKL FACADE EJ omab väga head soojapidavust, parimat mineraalvillade seas (lambda 0,031 W/mK). ISOVER RKL FACADE EJ on valmistatud anorgaanilisest materjalist ning ei sisalda korrosiooni põhjustavaid komponente ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Toode ei ole hügroskoopne (ei seo endaga õhuniiskust) vaid on kergesti veeauru läbilaskev ning seeläbi võimaldab ehitusniiskusel kuivada konstruktsioonist väljapoole, mis tagab niiskustehniliselt hea lahenduse. Toode vastab ehitusmaterjalide saasteklassile M1.

Kasutamine

ISOVER RKL 31 EJ FACADE kasutatakse peamiselt soojustus- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Toode sobib kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonditöödel. Kuna Facade pinnakate laseb kergesti veeauru väljapoole, siis on toode sobiv välispidiseks lisasoojustamiseks renoveerimislahendustes. ISOVER RKL FACADE EJ tootel on UV-kindlus 6 kuud. Ilma lõplikku fassaadikihti paigaldamata säilivad toote omadused otsese ilmastiku käes 6 kuu jooksul.

Plaatide pikemas küljes olev punnsoonühendus tagab plaatide omavahelistele liitkohtadele tuulekindla ning külmasillavaba ühenduse. RKL FACADE EJ plaatide kõik omavahelised ühenduskohad tuleb täiendavalt tihendada süsteemi kuuluva FACADE tihendusteibiga (laius 60 või 90 mm).

Paigaldus

Konstruktsiooni põhisoojustus tuleb paigaldada karkassi vahele kuivades tingimustes ning projekteerija juhiseid järgides. ISOVER RKL FACADE EJ kinnitatakse hoone karkassile kas müürisidemete või laiemate alusseibide (kruvidele) abil. Müürisidemete või muude kinnitusvahendite kulu on ligikaudu 4-6 tk/m2 ja kinnitusdetailide omavaheline samm mööda karkassi on ca 600 mm. Varuväljapääsude, seinaredelite ning muude fassadile kinnituvate lisakoormuste puhul on kinnitite omavaheline samm tihedam, 300 mm.

Tuuletõkkeplaatide peale paigaldatavad tuulutusliistud kinnitatakse puitkarkasshoonete puhul üldjuhul kruvidega kui tuuletõkkeplaatide paksused on vahemikus 50-100 mm. 25 ja 30 mm paksuste tuuletõkkeplaatide puhul võib kasutada kinnitamiseks ehitusnaelu.

Konstruktsiooni tuulepidavuse tagamiseks tuleb RKL FACADE EJ plaatide kõik omavahelised liitekohad tihendada FACADE 60 mm laiuse teibiga. Hoone välisnurkades kasutatakse laiemat FACADE 90 mm teipi, mis tagab kriitilisele kohale kindlama tuuletiheduse. Plaatide omavaheliste ühenduskohtade tihendamine teibiga tuleb teostada samal päeval, kui toimub plaatide paigaldamine. Seeläbi välditakse võimalikku vihmaniiskuse tungimist plaatide vahele ning võimalust, et tugev tuul hakkaks spetsiaalkatet lahti rebima.

Et tagada teibile hea nakkuvus aluspinnaga peavad teibitavad plaadi pinnad olema puhtad (tolmuvabad) ja kuivad ning õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Külmades tingimustes tuleb teibitavat aluspinda eelnevalt soojendada, samuti  peab hoolitsema selle eest, et tihendusteip ise omaks piisavat temperatuuri. Kui paigaldamise temperatuur on alla +5 ° C, tuleb teipi teibi paremaks nakkumiseks kõvemini vastu aluspinda suruda. Tihendusteip saavutab parima nakkuvuse mõni minut pärast paigaldamist.

Teibi kulu arvestus 1 m² tuuletõkkeplaadi kohta: 1,2 jm teipi 1200x3000mm plaadi puhul. Teibi kulule lisandub avatäidete ümbermõõt!

Kohtades, kus tuuletõkkeplaat liitub muude konstruktsioonidega, tuleb tuuletõkkeplaadi ning konstruktsioonide liitmiseks/tihendamiseks kasutada ilmastikukindlat neutraalsilikooni, mis tagab elastse ühenduse.

Tootevalik

ISOVER RKL FACADE EJ laius on 1200 mm ning pikkus 3000 mm. Plaadi paksus on 25 mm.

Pakend

Üksikpakina ilmastikukindlas kilepakendis ja pakkealusel.

Käsitlemine ja ladustamine

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Täiendav informatsioon

Tootja jätab endale õiguse muuta toote välimust või tehnilisi parameetreid toote tootmistehnoloogia muutudes või arenedes.

Soovid lisainfot pakutavate kaupade ja teenuste kohta või tahad pidada nõu meie ekspertidega?

Võta ühendust

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.