• Tooted
  • Soojustusmaterjalid
  • Tuuletõkketooted

Isover OL Facade

Tootja: Isover

 

ISOVER OL-Facade on mineraalvillast soojustusplaat, mis on kaetud spetsiaalse mittepõleva Facade tuuletõkke pinnakattega. Toote Facade pinnakate on hästi veeauru läbilaskev, samas takistab vihmavee ning tuule pääsemist konstruktsiooni. OL-Facade on valmistatud anorgaanilisest materjalist ning ei sisalda korrosiooni põhjustavaid komponente ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Toode ei ole hügroskoopne (toode ei seo endaga õhuniiskust) vaid on kergesti veeauru läbilaskev ning seeläbi võimaldab ehitusniiskusel kuivada konstruktsioonist väljapoole, mis tagab niisustehniliselt hea lahenduse. Toode vastab ehitusmaterjalide saasteklassile M1.

Kasutamine

OL-FACADE sobib kohtadesse, kus soovitakse konstruktsioonile väga head soojapidavust võimalikult õhukese soojustusmaterjali kihiga. Toodet OL-FACADE kasutatakse peamiselt soojustusmaterjalina betoonelementide tehastes valmistatud koorikelementides, samuti soojustusmaterjalina ehitusobjektil, kus konstruktsiooni (betoon-, plokk-, tellismüüritis) välisseina viimistluseks on planeeritud tuulutatava ventileerimisvahega tellismüüritis või muu fassaadikate. U-arvud vastavalt erinevatele OL Facade paksustele: 120mm – 0,25 W/m2K; 180mm – 0,17 W/m2K ja 205mm – 0,15 W/m2K Tähelepanu! Arvutustes on sisemise kandematerjalina kasutatud betooni, kinnitite osakaal alla 3%.

Paigaldus

ISOVER OL FACADE kinnitatakse aluskonstruktsioonile müürisidemete või distantspukside abil. Betoonelemente valmistvas tehases kinnitatakse soojustusplaadid alusbetoonile plastikust nn ”seentüüblitega”. Sellisel juhul paigaldatakse müürisidemed või muud välisseina siduvad kinnitid juurde täiendavalt juba ehitusobjektil. Müürisidemete või muude kinnitusvahendite kulu on ligikaudu 4-6 tk/m² (vastavalt projekteerija juhistele). Konstruktsiooni tuulepidavuse tagamiseks tuleb OL-FACADE plaatide kõik omavahelised vertikaalsed ja horisontaalsed liitekohad tihendada FACADE 60 mm laiuse teibiga. Betoonelementide omavahelistes liitekohtades kasutatakse 90mm laiust FACADE tihendusteipi. Betoonelementide liitekohtades kasutatakse OL FACADE isolatsiooniplaatide vahel lisaks tihendusvilla KH hea soojapidavuse saavutamiseks ning külmasildade minimeerimiseks.

Hoone välisnurkades kasutatakse pinnakattega katmata kohtade jaoks toodet RKL Facade SealStrip – 300 mm laiust pinnakatte riba, mille abil tagatakes kriitilisele kohale kindlam tuuletihedus. RKL Facade SealStrip kinnitakse aluspinnale ühelt poolt FACADE 60 mm laiuse teibiga ning üle nurga tehtav liitkoht tihendatakse FACADE 90 mm laiuse teibiga. Teibiga tihendamata tooteid ei tohi jätta tuulte kätte. Plaatide omavaheliste ühenduskohtade tihendamine teibiga tuleb teostada samal päeval kui toimub plaatide paigaldamine. Seeläbi välditakse võimalikku vihmavee tungimist plaatide vahele ning võimalust, et tugev tuul hakkaks spetisaalset pealiskatet lahti rebima.

Teibitavad plaadi pinnad peavad olema puhtad (tolmuvabad) ja kuivad ning õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Sellistes tingimustes on tagatud teibile hea nakkuvus aluspinnaga. Kui teibiga tihendamise töid teostatakse külmades tingimustes, siis Facade pinnakate tuleb enne teibi paigaldamist üles soojendada. Samuti tuleb jälgida, et Facade pinnakattele paigaldatav FACADE tihendusteip oleks õige temperatuuriga (minimaalne -5°C). Et tagada teibile hea nakkuvus aluspinnaga peavad teibitavad plaadi pinnad olema puhtad (tolmuvabad) ja kuivad ning õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Külmades tingimustes tuleb teibitavat aluspinda eelnevalt soojendada, samuti  peab hoolitsema selle eest, et tihendusteip ise omaks piisavat temperatuuri. Kui paigaldamise temperatuur on alla +5 ° C, tuleb suruda teipi kõvemini vastu aluspinda teibi paremaks nakkumiseks. Teibi kulu arvestus: 1 m² tuuletõkkeplaadi kohta 2,3 jm tihendusteipi. Teibi kulule lisandub avatäidete ümbermõõt! Tihendusteip saavutab parima nakkuvuse mõni minut pärast paigaldamist.

Kohtades, kus tuuletõkkeplaat liitub muude konstruktsioonidega, tuleb tuuletõkkeplaadi ning konstruktsioonide liitmiseks/tihendamiseks kasutada ilmastikukindlat neutraalsilikooni, mis tagab elastse ühenduse.

Soojustus tuleb paigaldada kuivades tingimustes ning projekteerija juhiseid järgides.

Tootevalik

ISOVER OL-FACADE plaatide laius on 600 mm ning pikkus 1500 mm. Toode on saadaval paksusega 120, 180, ja 205 mm.

Pakend

Kilepakendis pakkealus.

Käsitlemine ja ladustamine

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Täiendav informatsioon

Tootja jätab endale õiguse muuta toote välimust või tehnilisi parameetreid toote tootmistehnoloogia muutudes või arenedes.
U-arvud vastavalt erinevatele OL Facade paksustele: 120mm – 0,25 W/m2K; 180mm – 0,17 W/m2K ja 205mm – 0,15 W/m2K

Tähelepanu! Arvutustes on sisemise kandematerjalina kasutatud betooni, kinnitite osakaal alla 3%.

Soovid lisainfot pakutavate kaupade ja teenuste kohta või tahad pidada nõu meie ekspertidega?

Võta ühendust

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.