Lamekatused

Bituumen katused

bituumenLamekatus on katus, mille kalle on 10° ja väiksem. Lamekatuse kandeelemendiks on rõhtne või veidi kaldu alustarind.

Bituumen on katusematerjalina kasutusel juba igiammusest ajast. Tänapäevaseid vastupidavamaid materjale hakati Eestis kasutama aga alles 90-date aastate alguses kui tekkis võimalus välismaalt tarnida paremaid materjale ja nende järele oli olemas ka nõudlus, sest varasem nõukogudeaegne kvaliteet ei olnud piisav.

Tänapäeval peetakse bituumenkatuste all silmas spetsiaalse rullmaterjaliga kaetud katuseid, milledel pole praktilist pistmist aastakümnetetaguse tünnist pigi katusele valamisega. Bituumenrullmaterjal paigaldatakse katusele soovitatavalt vähemalt kahes kihis: aluskiht + UV-kaitsega pealiskiht. Võib paigaldada ka rohkem kihte, kuid vähem – ühekihilisena ei soovita me katust teha kui pole just kasutatud mõnda erilist ja väga head materjali. Meie kliimas võib katusematerjali pealt liigne kokkuhoid tähendada peatselt vett läbilaskvat katust.

– Lisainfo saamiseks võta meiega ühendust või vaata tn-europe.com

 

PVC katused

pvcPVC katus on sellist tüüpi katus, kus katuse kattematerjaliks on tavapärase bituumenrullmaterjali asemel PVC katusekate. Materjali eeliseks on tema suur vastupidavus – üks kiht PVC-katet on samas tugevusklassis mis 2 kihti tavalist bituumenist kattematerjali. PVC-katet paigaldatakse spetsiaalsete puhuritega ning paigaldusel ei kasutata lahtist tuld, mis loob samuti suurema ohutuse töö käigus. PVC kate ei vaja üldjuhul eraldi tuulutussüsteemi, mis tähendab väiksemaid ehituskulusid.

PVC-kate on värvilt ühtlane (puudub liitekohtadest väljuv must pigi) ning esteetiliselt silmale ilusam vaadata. Seetõttu kui katus jääb näha aknast või maapinnalt, võiks kaaluda samuti PVC kasutamist, rääkimata paremast vastupidavusest võrreldes SBS-kattega.

PVC-materjalidest kasutame Norra tehase PROTAN katusematerjale. Materjali tootjapoolne garantii on 15 aastat.

– Lisainfo saamiseks võta meiega ühendust või vaata tn-europe.com